1. Ana Sayfa
  2. Basinda Biz
  3. Ankara Emek Meslek Örgütleri: “Terörü Lanetliyor, Yaşami Savunuyoruz”
ANKARA EMEK MESLEK ÖRGÜTLERİ: “TERÖRÜ LANETLİYOR, YAŞAMI SAVUNUYORUZ”

Ankara Emek Meslek Örgütleri, İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör saldırısına ilişkin basın açıklaması yaptı.

13 Kasım günü İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı saldırı nedeniyle 6 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Ankara Tabip Odası, Ankara Dişhekimleri Odası, DİSK İç Anadolu Bölge Temsilciği, KESK Ankara Şubeler Platformu ve TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu “Terörü Lanetliyor, Yaşamı Savunuyoruz” başlığıyla ortak açıklama yaptı.

15 Kasım 2022 Salı günü Ankara Tabip Odasında düzenlenen açıklamaya Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Vedat Bulut ve demokratik kitle örgütlerinden çok sayıda yönetici ve üye de katılarak destek verdi.

Açıklamayı okuyan Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Muharrem Baytemür, saldırının faillerini ve sorumlularını lanetleyerek “Uzun yıllardır ülkemizde toplumsal barış ve huzur ortamı, iktidarın iç ve dış politikadaki gerilimleri siyasi malzeme olarak kullanması, sınır güvenliğimizi koruyamaması, ülkeyi mesken tutan terör örgütleri ve çeteler nedeniyle azalmaktadır.” sözlerini kaydetti.

Ankara Dişhekimleri Odası adına konuşan Genel Sekreter Gamze Burcu Gül, "Öncelikle Odamız adına terör saldırısında yaşamını yitirenlerin ailelerine ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı, yaralılara acil  şifa diliyoruz.

Yetkililere ve siyasilere, içinde bulunduğumuz bu korku ve terör atmosferini besleyen tutumlardan uzak durmaları gerektiğini, bu tür saldırıların yaşanmasını engellemekte sorumlulukları olduğunu,
ve failleri derhal ortaya çıkarma görevlerini hatırlatıyoruz." dedi.

KESK Ankara Şubeler Platformu adına konuşan Cemal Eroğan “Bombalar patladıkça oyumuz artıyor sözlerini bir daha yaşamayalım. İnsanların sokağa çıkmaktan korktuğu dönemleri bir daha yaşamak istemiyoruz. O nedenle barıştan ve yaşamdan yana olan herkesle güçlü birlikteliklerle bu süreci götürmeliyiz ve o günleri tekrar yaşamamalıyız” dedi.

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu adına söz alan Seyit Ali Korkmaz iktidarın uzun yıllardır ülkeyi kaosa sürüklediğini belirterek omuz omuza mücadele ettikleri örgütlerle birlikte karanlığa karşı duracaklarını vurguladı.

Basın açıklamasının tamamını okumak için tıklayınız

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam