1. Ana Sayfa
  2. Basinda Biz
  3. Ankara’Da Sağlıkçılar Iş Bıraktı: Bu Koşullarda Çalışılamaz-Doğrusu Haber
Ankara’da sağlıkçılar iş bıraktı: Bu koşullarda çalışılamaz-Doğrusu Haber

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) sağlık çalışanlarının özlük haklarını içeren düzenlemenin Meclis’e getirilmesi için başlattığı aksiyonlar kapsamında sağlık çalışanları bugün Türkiye genelinde iş bıraktı. G(ö)REV sloganıyla hastanelerde acil kaideler dışında iş bırakan sağlık çalışanları, Ankara’da Hacettepe Hastanesi önünde bir ortaya geldi. “Hakkımız olanı alana kadar uğraşa devam.

Beyaz g(ö)rev’deyiz” pankartı arkasında toplanan sağlıkçılar, “Direne direne kazanacağız”, “Baskılar bizi yıldıramaz“ sloganları attı. Ankara Tabip Odası (ATO), Ankara Diş Tabipleri Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası (SES) ile Dev-Sağlık-İş Sendikası’nın iştirakiyle yapılan basın açıklamasında ortak talepler yinelendi. Sağlık çalışanları ismine açıklama yapan Ankara Tabip Odası’ndan Volkan Tümer, gelinen noktada sağlık sisteminin işlemez hale geldiğini kaydetti.

KAYNAK : https://www.youtube.com/watch?v=59Pz96gslug

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam