1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yök; `yeni Açilan Fakülte, Artan Kontenjanlarda Olduğu Gibi` Yine, Yok!
YÖK; `YENİ AÇILAN FAKÜLTE, ARTAN KONTENJANLARDA OLDUĞU GİBİ` YİNE, YOK!

Milyonlarca öğrencinin amaçladığı meslek uğruna yıllarca çalışarak maddi, manevi emek verdiği ve tüm geleceğini belirlemek için girdiği Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na alternatif, sınavsız öğrenci alınacağına dair, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ve Cumhurbaşkanlığı logolu reklam yapan yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerin emek hırsızlığı yapmakta olduğunu görüyoruz.

Bu üniversiteler belirsiz eğitim kadroları ve yetersiz müfredatları ile niteliksiz öğrenciler yetiştirmektedirler. Özellikle halkımızın sağlığını emanet ettiğimiz tıp ve dişhekimliği gibi alanlarda, sadece para kazanmak adına, yeterli düzeyde olmayan kişilere verilecek yetersiz eğitim, önümüzdeki yıllarda sağlık hizmetlerinin niteliksiz bir şekilde verilmesine neden olacak ve Türk Hekimlerinin kalitesizleşmesine neden olacaktır. 

Eşitlik ve adalet prensibine de aykırı olan bu rezalete bir an önce son verilmeli, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin eğitimde fırsat eşitliği hakkı korunmalıdır.

Cumhurbaşkanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu ve Üniversitelerarası Kurulu göreve çağırıyoruz.

Türk Dişhekimleri Birliği

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam