1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tütün Endüstrisi Destekli Vakiflar Üzerinden Elektronik Sigara Ve Isitilmiş Tütün Ürünlerinin Ülkemize Pazarlanmasini Kabul Etmeyeceğiz
TÜTÜN ENDÜSTRİSİ DESTEKLİ VAKIFLAR ÜZERİNDEN ELEKTRONİK SİGARA VE ISITILMIŞ TÜTÜN ÜRÜNLERİNİN ÜLKEMİZE PAZARLANMASINI KABUL ETMEYECEĞİZ

Tütün endüstrisi tarafından kurulan Dumansız Dünya Vakfı birkaç yıldır Türkiye’de farklı şekillerde fonlama ve etki ajanlığı çalışmaları yürütmektedir. Önceki dönemde ilgili vakfın tütün endüstrisinin elektronik sigara ve ısıtılmış tütün ürünlerini normalleştirme ve ülke pazarına sokma çabaları halk sağlığı uzmanları, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının girişimleriyle önlenmiştir.

Son günlerde ilgili vakfın ülkemizde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfını (TEPAV) fonlamak suretiyle rapor yazdırma ve online etkinlikler düzenleme gibi faaliyetleri bu basın açıklamasının yapılması gerekliliğini doğurmuştur.

Çocukları Tütün Salgını ve Zararlarından Koruma İnisiyatifi olarak "TÜTÜN ENDÜSTRİSİ DESTEKLİ VAKIFLAR ÜZERİNDEN ELEKTRONİK SİGARA VE ISITILMIŞ TÜTÜN ÜRÜNLERİNİN ÜLKEMİZE PAZARLANMASINI KABUL ETMEYECEĞİZ" konulu basın açıklamamızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Basın metnine ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam