1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. T.c. Sağlik Bakanliği 2021 Yılı İlk Defa Ve Yeniden Atama Kurası İlanı Yayımlandı
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI 2021 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 2021 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası ilanına göre; Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi (282), diş tabibi (446) ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Bu kura eczacı unvanlı adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacak olup diğer unvan ve branşlar için sadece 2. yerleştirme işlemi uygulanacak.

1. Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacaktır.

2. Yerleştirmede ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı’ yapılacaktır.

* Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/)yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e- devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacak.

* Kura yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr/) internet adresinden ilan edilecek.

* Başvuru yapacak adaylar, kura takviminde belirtilen tarihler arasında PBS üzerinden başvuru formunu elektronik ortamda doldurup tercihlerini kaydedip kesinleştirecekler. Kesinleştirme işlemi yapıldıktan sonra başvuru bilgileri ve tercihlerde değişiklik yapılamayacak. Kesinleştirilmeyen başvurular dikkate alınmayacak.

* Kesinleştirilen başvuru formu fiziki evrak olarak ayrıca gönderilmeyecek.

* Eczacı unvanı dışındaki diğer unvan ve branşa sahip adaylar sadece 2. yerleştirme için tercih yapabilecek olup en fazla on (10) adet tercihte bulunabilecekler.


İlan metni ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

Dişhekimi ve uzman dişhekimi münhal yerler listesi için tıklayınız… 

 

2021 YILI İLK DEFA VE YENİDEN AÇIKTAN ATAMA KURASI TAKVİMİ

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

08 Mart 2021 Pazartesi– 15 Mart 2021 Pazartesi
Saat 18:00’e kadar

PBS üzerinden başvuruların yapılması

2

29 Mart 2021 Pazartesi

Başvuru Değerlendirme Sonuçlarının

PBS üzerinden ilanı

3

29 Mart 2021 Pazartesi – 30 Mart 2021 Salı

Saat 18:00’e kadar

İnceleme sonrası başvuruları ret olanların itirazlarının PBS üzerinden alınması

 

4

2 Nisan 2021 Cuma

İtiraz sonuçlarının PBS üzerinden ilanı

5

5 NİSAN 2021 PAZARTESİ

KURA TARİHİ

Yeri ve saati

(https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir.

6

5 Mayıs 2021 Çarşamba

Atamaya esas evrakların son geliş tarihi Saat:18:00

Kaynak: http://www.tdb.org.tr/icerik_goster.php?Id=3731

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam