1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sokağa Çikma Kisitlamalarinda Dişhekimliği Uygulamalari
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARINDA DİŞHEKİMLİĞİ UYGULAMALARI

İçişleri Bakanlığı’nın 27.04.2021 tarihli Genelgesine göre 29 Nisan 2021 - 17 Mayıs arasında uygulanacak kısıtlamalardan muaf olan kişi ve kuruluşlara ilişkin açıklamada sağlık hizmetlerinin sürdürüleceği belirtilmiştir.

Yine Genelge ekindeki listede belirtildiği şekilde “…özel sağlık kurum ve kuruluşları ile buralarda çalışanlar, hekimler…” sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmuştur. Buna bağlı olarak, “Zorunlu sağlık randevusu olanlar” da söz konusu kısıtlamadan muaftır.

Meslektaşlarımız Oda kimlik kartlarını, klinik yardımcıları ise ücretsiz ulaşım için de kullanılan sağlık personeli kimlik kartlarını göstererek, gerektiğinde istisnai durumlarını belirtebilirler.

Randevulu hastalarımız, hekimleri tarafından kendilerine ulaştırılan, ad soyad ve TC no'larını içeren dilekçe ya da cep telefonlarına gönderilen mesajla kliniklere gidebilirler.

Randevulu hastalarımızın sokağa çıkma yasakları süresince tedavilerini sürdürmekte sorun yaşamamaları için kullanılabilecek dilekçe örneği aşağıdaki gibidir.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

Personel kimlik kart örneğine ulaşmak için tıklayınız.

İçişleri Bakanlığının 27.04.2021 tarih ve 89780865-153-7576 Sayılı Genelgesine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Güncelleme: 27.04.2021

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam