1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sağlikta Şiddet Bitmek Bilmiyor!
SAĞLIKTA ŞİDDET BİTMEK BİLMİYOR!

TBMM'de 15 Nisan’da kabul edilen ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin cezasını yüzde 50 oranında arttıran yasaya rağmen, Trabzon’da sağlıkçılara saldıran kişi serbest bırakıldı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi acil servisinde vefat eden bir hastanın yakını, sağlıkçıları oksijen tüpüyle kovaladı. Gözaltına alınan şüpheli kısa süre sonra bırakıldı. 

Covid-19 hastalarının tedavi gördüğü bölüme camları kırarak giren, hastaları ve sağlık çalışanları riske sokan, tıbbi cihazlara zarar veren saldırganları kınıyoruz.

Şayet cezasızlıktan alınan cesaret karşısında gereken yaptırımlar uygulanmaz ve yetkililer tarafından net bir tutum sergilenmezse sağlık hizmeti sağlıklı bir şekilde sunulamaz.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde görev yapan tüm sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıkta şiddetin son bulması için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz.

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam