1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sağlik Meslek Örgütleri Temsilcileri Olarak Sağlik Bakani Fahrettin Koca İle Bir Araya Geldik
SAĞLIK MESLEK ÖRGÜTLERİ TEMSİLCİLERİ OLARAK SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA İLE BİR ARAYA GELDİK

Sağlık Meslek Örgütleri temsilcileri olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya geldik. Sağlık Bakanlığında gerçekleştirilen ve 2 saat kadar süren toplantıya CHP milletvekilleri Dişhekimi Gamze Akkuş İlgezdi ve Dr. Ali Şeker de katıldı. Toplantının ana gündem maddeleri corona virüsü ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet idi.

Covid-19 salgın tehlikesi nedeniyle sağlık çalışanlarının, özellikle meslektaşlarımızın yüksek risk altında olduğunu, koruyucu ekipman eksikliğinin bir an önce giderilmesi gerektiğini dile getirdik.
Bakan Koca bu sorunun en kısa sürede çözüleceğini ve dişhekimliğine özel korunma önlemleri konusuna ayrıca değineceklerini söyledi.

Sağlık çalışanlarının hastanelerde yaşadığı sorunların tek tek anlatıldığı görüşmede şiddete karşı hapis cezası verilmesine yönelik hukuki adımların atılması talebini de Sağlık Bakanına ilettik. Bakan Koca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı hapis cezasını ön gören bir düzenlemenin hayata geçirilebileceğini söyledi.

Covid-19 önlemleri kapsamında, Mayıs ayı başına kadar tüm kongre, sempozyum, fuar, genel kurul ve seçimlerin iptaline ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi çıkarılacağı belirtildi.

Toplantı sonunda, sağlık alanındaki sorunların çözüm süreçlerine meslek örgütlerinin dahil edilmesinin, sürekli ve düzenli iletişimin önemi vurgulandı.

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam