1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sağlik Çalişanlarina; `istifa, Emeklilik Ve İzin Yasaği Getirildi`
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA; `İSTİFA, EMEKLİLİK VE İZİN YASAĞI GETİRİLDİ`

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliği'ne gönderilen 27.10.2020 tarih ve 3137 sayılı 'Personel Hareketleri' konulu genelge ile koronavirüs salgını ile mücadelenin kesintisiz, etkin, yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede görev yapan personeli olası riske karşı koruyabilmek amacıyla, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarınca alınması gereken tedbirlere yönelik olarak birtakım düzenlemeler yapıldığı ve uygulamaya konulduğu belirtildi.

Genelge kapsamında;  sağlık çalışanlarının istifalarının kabul edilmeyeceği, ayrıca yaş haddi ve malulen hariç emeklilik işleminin tesis edilmeyeceği ve yıllık izinlerinin durdurulduğu ifade edildi.  

Söz konusu genelgede; sağlık tesislerinde görev yapmakta iken, başka kamu kurum ve kuruluşlarına atama talep edip de ataması yapılan personelin ayrılışının yapılmayacağı, başka kamu kurum ve kuruluşlarına atanma talep eden personele de bu süreçte muvafakat verilmeyeceği belirtildi

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam