1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Mevzuata Aykiri Sosyal Medya Paylaşimlari
MEVZUATA AYKIRI SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

T.C. Sağlık Bakanlığı'nın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün ilgili yönergesi'nde yer alan Sağlık Hizmetleri İzleme, Değerlendirme ve Denetim Birimi'nin görevlerinin tanımlandığı Ek:2'de C bölümünün 3. bendinin a,b ve c maddelerinde T.C. Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri İzleme, Değerlendirme ve Denetim Birimi'nin görev ve yetkileri tanımlanmıştır. Buna göre dişhekimlerinin sosyal medya hesaplarında yayımladığı ve mevzuata aykırı olan reklama yönelik paylaşımları T.C. Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri İzleme, Değerlendirme ve Denetim Birimi'ne bildirilmektedir.

İlgili Yönerge'ye ulaşmak için tıklayınız.
https://yhgm.saglik.gov.tr/TR,26280/saglik-bakanligi-tasra-teskilati-kadro-standartlari-ile-calisma-usul-ve-esaslarina-dair-yonerge.html

Ayrıca Odamıza ulaşan söz konusu sosyal medya paylaşımları ile web sayfaları yine T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne de bildirilmektedir.

Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Kararlarını incelemek için tıklayınız.
https://www.ticaret.gov.tr/tuketici/ticari-reklamlar/reklam-kurulu-kararlari

Hem meslek etiği ve itibarı açısından, hem de herhangi bir yaptırıma maruz kalmamak için sosyal medya paylaşımlarınızın mevzuata uygun olması hususuna dikkatinizi çeker, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam