1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Hepimizin Katkisiyla, Gelecekteki Meslektaşlarimiza Geri Ödemesiz Burs Veriyoruz
HEPİMİZİN KATKISIYLA, GELECEKTEKİ MESLEKTAŞLARIMIZA GERİ ÖDEMESİZ BURS VERİYORUZ

Biliyoruz ki içinde bulunduğumuz sosyo-ekonomik durum, diş hekimliği gibi masraflı bir eğitim hayatına başlayan gençlerimizi, yani geleceğimizi hırpalıyor. Ankara Diş Hekimleri Odası olarak Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerimize, yani gelecekteki meslektaşlarımıza burs vererek onlara destek olmak istiyoruz.

TDB’nin Burs Yönergesinde yer alan, bursların geri ödemeli olduğuna dair madde, Odamızın hazırladığı önerge doğrultusunda TDB 19. Olağan Genel Kurulu tarafından değiştirildi.

TDB MYK yeni bir Burs Yönergesi hazırlayıp gönderdi. Bursların geri ödemeli ve de ödemesiz verilebileceğine dair kararı Oda Yönetim Kurullarına bırakan bu yönergeye göre Ankara Diş Hekimleri Odası olarak yönetim kurulumuz kararıyla geri ödemesiz burs verebilir durumdayız.

Bizler Odamız bütçesini oluşturan gelirlerin ve dolayısıyla yüzde beşini oluşturan miktarın, ihtiyacı olan öğrencilerimizin sayısı karşısında yetersiz olduğunu biliyoruz. O nedenle daha fazla sayıda öğrencimize ulaşabilmek için sizlerin öğrenci bursu hesabımıza bağışta bulunmanızın çok değerli olacağını paylaşmak istiyoruz.

Sesimizi daha uzaklara ulaşması için sosyal medyada paylaşımda bulunabilir, bir öğrencimize destek olmak isteyecek kişi ya da kurumları bizlerden haberdar edebilirsiniz.

Sorularınız ve katkılarınız için info@ado.org.tr mail adresinden ya da 0312 435 90 16-435 73 94 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Alıcı İsmi: Ankara Dişhekimleri Odası
Türk Ekonomi Bankası Necatibey Şubesi
IBAN NO: TR74 0003 2000 0000 0092 8683 29
(Ankara Diş Hekimleri Odası Burs Hesabı)

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam