1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Hasta Verilerinin Paylaşimi Hakkinda (Muayene Bilgi Yönetim Sistemi Entegrasyonu Konulu Yazi Hk.)
HASTA VERİLERİNİN PAYLAŞIMI HAKKINDA (MUAYENE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ ENTEGRASYONU KONULU YAZI HK.)

İl Sağlık Müdürlükleri tarafından Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Dairesi Başkanlığı’nın 07.07.2020 tarih ve E.1157 sayılı yazısı ilgi tutularak sağlık kuruluşlarına gönderilen  yazısıyla,  'kayıt dışı ekonomiyle mücadele' gerekçe gösterilerek sağlık kuruluşlarının "Muayene Bilgi Yönetim Sistemi"  isimli bir program vasıtasıyla Sağlık Bakanlığı tarafından tutulan bu bilişim sistemine hasta verilerinin gönderilmesi istenmektedir.

Bu talebin hukuksal düzenlemeler ve yargı kararına aykırı olduğuna ilişkin Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yazı gönderdiğimizi , süreç doğrultusunda üyelerimizin de  kullanabileceği Hukuk büromuzun hazırlamış olduğu örnek itiraz dilekçesini  ve dilekçe ekine konulacak  Danıştay 15. Dairesi’nin E.2018/530 sayılı - 15.01.2019 günlü kararı aşağıda bilginize sunulmuştur.

Örnek itiraz dilekçesine ulaşmak için tıklayınız.

Danıştay 15. Dairesi’nin E.2018/530 sayılı ve 15.1.2019 günlü kararına ulaşmak için tıklayınız.

 

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam