1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi 2019 - 2020 Yili Eğitim Öğretim Dönemi 1.sinif Öğrencilerine Beyaz Önlük Giydirme Töreni Yapildi
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2019 - 2020 YILI EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ 1.SINIF ÖĞRENCİLERİNE BEYAZ ÖNLÜK GİYDİRME TÖRENİ YAPILDI

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2019 - 2020 Dönemi 1.Sınıf Öğrencilerine Beyaz Önlük Giydirme Töreni 18 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Oda Başkanımız Dr. Serhat Özsoy, öğrencilerimizi meslek odamız ile tanıştıran konuşmasında şunları söyledi:

"Değerli öğrenciler,

Özgüveni yüksek bir şekilde saygın ve kutsal bir mesleğe adımlarınızı atarken birazdan giyeceğiniz bu beyaz önlük;saflığın, sevginin, zorluklarla kazanılan mücadelenin, fedakarlığın ve umudun bir ifadesidir.

Değerli diş hekimliği fakültesi öğrencileri,Unutmayınız ki;

Bu beyaz önlükler sizlerin sadece hekim olmanızı sağlamıyor.

Bu beyaz önlükler; hekimliğin yanı sıra topluma ve ülkesine karşı her türlü sorumluluğu yerine getiren bireyler olarak da tanınmanızı sağlıyor.

Önlük hekimlikle özdeşleşmiştir ve beyaz önlük dürüstlüğün, aydınlığın, saflığın ve temizliğin simgesidir. Bu sebeple mesleğinizin onurunu ve topluma olan sorumluluğunuzu ömür boyu taşıyacaksınız.

Diş hekimliği sadece bir meslek değildir.Diş hekimliği, hekimliktir, bilimdir, estetik ve sanatın teknolojiyle birleşme noktasıdır.Aynı zamanda insan ilişkileri ve psikolojisinden de anlayan bir yaşam biçimidir. Bir hekim olarak ahlaklı, çalışkan, dürüst, insan haklarına ve etik değerlerine saygılı olmayı hiçbir zaman unutmamalıyız.

Türk Dişhekimleri Birliği ve Ankara başta olmak üzere diğer 36 Dişhekimleri Odaları olarak bugünden itibaren yaşamınızın ayrılmaz bir parçasıyız. Ülkemizdeki bütün diş hekimliği fakültesi öğrencileri TDB öğrenci kolunun doğal üyesidir. TDB ülkemizde ağız diş sağlığı hizmeti sunan 30 bini aşkın dişhekiminin ortak sesi ve diş hekimliği mesleğinin Türkiye'deki sözcüsü olan Anayasal bir kuruluştur ve dişhekimlerinin maddi manevi haklarını korumak ve meslek ahlakının korunmasını sağlamak adına çalışmalarını yürütür.

Sizler de okulunuzda bulunan öğrenci kolu faaliyetlerine katılın, birlikteliğin doğuracağı güçten faydalanın. Sorunlarınızı, heyecanlarınızı, düşüncelerinizi, mesleki ve toplumsal projelerinizi paylaşın. Mesleğimizin kazanımlarını ve geleceğini hep birlikte konuşalım, sorgulayalım ve çözümler üretmeye çalışalım.

Atatürk “Cumhuriyet, düşünsel, bilimsel ve bedensel bakımdan güçlü ve yüksek düzeyli koruyucular ister” demiştir. Sizler de bugünden itibaren artık bu kutsal ülküde bir koruyucu olacaksınız.

Ankara Dişhekimleri Odası olarak mesleğe adım atışınızı kutlar, öğrencilik ve sonrasındaki meslek hayatınızda başarılar dilerim."

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et