1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Emek Bizim Söz Bizim Bu Mücadele Hepimizin
EMEK BİZİM SÖZ BİZİM BU MÜCADELE HEPİMİZİN

EMEK BİZİM SÖZ BİZİM

BU MÜCADELE HEPİMİZİN

Daha iyi çalışma koşulları ve güvenli sağlık ortamı için, halkın daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için 23 Kasım'da #EmekBizimSözBizim diyerek İstanbul'dan yola çıkan TTB ekibi 27 Kasım'da #BeyazYürüyüş'ü tamamlayarak Ankara'ya ulaştı.

Onları tüm illerden gelen emek meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve sağlık emekçileriyle birlikte karşıladık.

Basın açıklamasının ardından Beyaz Forum, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Kültür Merkezi'nde sağanak yağışa rağmen büyük bir coşkuyla başladı.

Forumda farklı illerden, farklı alanlardan hekimler, asistan hekimler, tıp öğrencileri, emek meslek örgütleri ve sendikaların temsilcileri mevcut sorunlara yönelik çözüm önerilerini dile getirdi.

İflas etmiş sağlık sistemini toplumcu bir anlayışla yeniden inşa etmek için, toplumsal sağlık mücadelesini yükseltmek için, sağlık emekçilerinin özlük hakları ve halkın sağlık hakkı için omuz omuza mücadeleye devam!

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam