1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Deprem Eylem Plani Kapsaminda Yürütülen Faaliyetler
DEPREM EYLEM PLANI KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER

6 Şubat günü sabaha karşı Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen ve bölgedeki 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinin üstünden 15 gün geçti. Bölgeden gelen bilgiler bizlere ulaştıkça Odamızın hazırlamış olduğu ‘’Deprem Eylem Planı‘’ çerçevesinde yürütmüş olduğumuz faaliyetleri güncellemiş olup, sizlerle paylaşmak istiyoruz. 

Deprem bölgesinden Ankara’ya gelen dişhekimi meslektaşlarımız ve Dişhekimliği Fakültesi öğrencilerimiz için koordinasyon birimi oluşturulmuştur. Gelen taleplerin organizasyonunun yapıldığı birimimizde barınma, ayni yardım ve istihdam noktasında yardım için faaliyetlerimiz sürdürülmektedir. Sizlere ulaşan meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin Odamızla iletişime geçmelerini sağlayınız.


Hem deprem bölgesindeki afetzede vatandaşlarımıza hem de Ankara’ya gelmiş olan depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere ayni yardım listesi bizlere ulaşan bilgiler doğrultusunda aralıklarla güncelleme yapılarak sizlerle paylaşılacaktır. Yaşadığımız felaketin büyüklüğü göz önüne alındığında yardım organizasyonlarının bir süre daha devam etmesi gerekecektir. Ayni yardımlarınızı Odamıza teslim etmeye devam edebilirsiniz.

İhtiyaç sahibi dişhekimi meslektaşlarımıza ve Dişhekimliği Fakültesi öğrencilerimize destek olmak için nakdi yardımlarınızı Ankara Dişhekimleri Odası’nın aşağıda belirtilen  BURS  veya  BAĞIŞ hesap numaralarına yapabilirsiniz. Yapacağınız yardımlar meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin yaralarını sarmak için bir nebze de olsa katkı sağlayacaktır.

HESAP ADI: Ankara Dişhekimleri Odası
BANKA: Türk Ekonomi Bankası Necatibey Şubesi
IBAN NO: TR74 0003 2000 0000 0092 8683 29
Açıklama: Burs Bağışı

---------------------------------------------------------

HESAP ADI: Ankara Dişhekimleri Odası
BANKA: Türk Ekonomi Bankası Necatibey Şubesi
IBAN: TR13 0003 2000 0000 0110 6297 39
AÇIKLAMA: Depremzedelerin ihtiyaçları için yapılan bağış

Deprem bölgesinde "Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti" noktasında gönüllü çalışmak için Odamıza başvuran meslektaşlarımızın listesi Sağlık Bakanlığı kriz masası ile görüşülerek paylaşılmıştır. Yine gönüllü çalışmak isteyen meslektaşlarımız sürecin güvenli ve koordinasyonlu olması açısından Odamızla iletişime geçmeleri ya da web sitesinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ayrıca deprem bölgelerinden gelen afetzede vatandaşlarımızın acil diş tedavileri yapmak üzere gönüllü dişhekimi listesi oluşturulmuş, acil diş tedavisi için başvuran depremzede vatandaşlarımız meslektaşlarımıza yönlendirilmiş ve koordinasyon birimimizde yönlendirilmeye devam edilmektedir. Gönüllü olmak isteyen meslektaşlarımız Odamız telefonundan iletişime geçebilirler.

Gelişmeler doğrultusunda sizlere bilgilendirme yapılacaktır.

Şu ana kadar destek olan, destek taleplerini ileten tüm meslektaşlarımıza teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Ankara Dişhekimleri Odası
Yönetim Kurulu

Tel: 0312 435 90 16 - Gsm: 0533 690 08 42 - Fax: 0312 435 80 28 

e-posta: info@ado.org.tr - web: www.ado.org.tr

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam