1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Dehşet, Korku, Çocuk İstismari Ve Suskunluk!
DEHŞET, KORKU, ÇOCUK İSTİSMARI VE SUSKUNLUK!

Hiranur isimli bir vakfın kurucusunun 6 yaşındaki kızını  aynı vakıf mensubu 29 yaşında olduğu söylenen bir şahısla imam nikahı ile evlendirdiği ve çocukluğu boyunca bu şahıs tarafından yıllarca cinsel istismara uğradığı, 14 yaşına geldiğinde bir hekim tarafından muayenesi sonucu bu istismarın tespit edilerek yetkili makamlara ihbarda bulunduğu, fakat ihbar üzerine gidilmediği, ancak mağdurun 18 yaşına geldiğinde şikayeti üzerine yine basının gayreti ile  fark edilen konuyla ilgili basında yer alan fotoğrafları ve haberleri üzüntü ve kaygıyla izliyoruz.

İnsanlık adına dehşete düştüğümüz, düşündükçe ürperip titrediğimiz küçücük bir çocuğa yönelik yapılan bu cinsel istismar ve istismarın ortasında yer alan ailesi ve "tarikat şeyhleri" hakkındaki suskunlukları devam eden; "siyasi iradeye",  "fetva makamlarına" ve "adalete" hayretle ve utançla bakıyoruz.

Böylesi bir cinsel istismar karşısında bu büyük suskunluk, aczin mi yoksa istismarı olağanlaştırıp  kabullenişin mi bir sonucudur?

Kınıyoruz, lanetliyoruz.

Siyasi iktidarı,  yargı erkini ve emniyet güçlerini, yaygınlaşan çocuk istismarlarının önlenmesi, suçluların süratle hak ettikleri cezaya çarptırılması ve şeffaf olmayan, denetlenmeyen kapalı organizasyonlar hakkında gerekli araştırmaların yapılarak kamuoyuna açıklanması için göreve davet ediyoruz.

Türk Dişhekimleri Birliği

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam