1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Cumhuriyet Halk Partisi Tarafından Düzenlenen, Genel Başkan Yardımcısı Meslektaşımız Gamze İlgezdi Koordinatörlüğünde Yürütülen Türkiye Sağlık Forumu’Na Katıldık
Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen, Genel Başkan Yardımcısı meslektaşımız Gamze İlgezdi koordinatörlüğünde yürütülen Türkiye Sağlık Forumu’na Katıldık

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen, Genel Başkan Yardımcısı meslektaşımız Gamze İlgezdi koordinatörlüğünde yürütülen Türkiye Sağlık Forumu’na katılarak mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sağlık sistemi içindeki yeri, sağlık sisteminde mevcut durum, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüşlerimizi aktardık.

Çalıştaya katılan ADO Genel Sekreteri Gamze Burcu Gül "Sağlık Emek Gücü" masasında, dişhekimliğinde insan gücü planlaması, kontrolsüz açılan yeni fakülteler ve artan kontenjanlar nedeniyle ortaya çıkan genç hekim işsizliği, pandemi döneminde meslek tanımı dışında görevlendirilen meslektaşlarımızın durumu ve oluşan gereksiz iş gücü kaybı, sağlık alanında toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hekim istihdamı, özellikle salgın döneminde azalan kadın hekim sayısı, istifa ve yurt dışına göç konularında görüş ve çözüm önerileriyle katkı sundu.

Sağlık alanındaki tüm bileşenlerin bir araya geldiği çalıştayda, farklı başlıklarla oluşturulan çalışma gruplarında daha iyi bir sağlık sistemine yönelik analiz ve raporlamalar yapıldı.

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam