1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Çalişma Koşullarindan Yorgun Düşmüş Sağlik Çalişanlarinin; Seslerine Kulak Verilmesini İstiyoruz
ÇALIŞMA KOŞULLARINDAN YORGUN DÜŞMÜŞ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ; SESLERİNE KULAK VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

Yanıldık nidalarını hemen her alandaki uygulamaları için söyleyen iktidar; sağlık alanında da maalesef yanılmış, halkın sağlığı yerine  özel sağlık işletmelerini korumaya yönelik politikaları öncelemiş, bunlar adına hiçbir sınır tanımamış, sağlık çalışanları yaşamlarını tehlikeye atarak mücadele ederken salgın döneminde dahi bu anlayışından vazgeçmemiştir.

Sağlık çalışanları; bir yandan pandemi nedeniyle yorgunluğa bağlı tükenmişliğin zirvesini yaşarken, bir yandan da şiddete karşı korumasız ve hayat pahalılığı karşısında da  geçim sıkıntısına düşmüşlerdir.  Emekleri karşılığı hak edilen masum ücret artış taleplerinin her vesileyle dile getirilmesine karşın, taleplerin hiçbir şekilde dikkate alınmayarak duyarsızlık hep devam etmiş, sabırların tükendiği ve artık çekilmez hayat pahalılığına karşı sağlık çalışanları eylemlilik sürecine girmişlerdir.

En son özlük hakları ile ilgili düzenleme yapıldığı iddiasıyla getirilen yasa teklifi, 11 Aralık tarihinde TBMM’de ilgili komisyonda oy birliğiyle kabul edilmiş, ancak içtüzüğe aykırı olarak komisyon başkanının imzasıyla geri çekilmiştir.

Türk Dişhekimleri Birliği olarak ortak zenginliğimizin eşit ve adil olarak dağıtılmasını, yönetim yanlışlıklarının getirdiği israfın hep sabit gelirlilerin aleyhine kullanılmamasını, yurtdışında itibar gören sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının ve hak ettikleri özlük haklarının düzeltilerek ülkeyi terk etmelerinin önüne geçilmesini, hangi statüden olursa olsun tüm sağlık çalışanı emeklilerinin maaşlarının insanca yaşam düzeyine yükseltilmesini talep ediyoruz. Geçim sıkıntısı ve çalışma koşullarından yorgun düşmüş sağlık çalışanlarının seslerine kulak verilmesini ve artık çığlıklarının duyulmasını ısrarla istiyoruz.

Ve Türk Dişhekimleri Birliği olarak sağlık çalışanlarının Anayasamız tarafından  güvence altına alınmış hak arama mücadelesini desteklediğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Yapılacak  eylemin Anayasayla güvence altına alınan demokratik bir hak olduğu yönündeki TDB Hukuk Büromuzun değerlendirmesi için tıklayınız...

Türk Dişhekimleri Birliği

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam