1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Basin Açiklamasi `alkış Korumaz, Yasa Korur!`
BASIN AÇIKLAMASI `Alkış Korumaz, Yasa Korur!`

Sağlık çalışanları her ülkenin en değerli kaynağıdır. Dünyada yaşanan Covid-19 pandemisi çok fazla hastalık ve ölüm oranına neden olmuştur. Sağlık çalışanları ön cephedeki askerlerdir. Pandemi sırasında evinden, ailesinden uzak durup, gece gündüz demeden halkımızın sağlığı için çalışan, hastalanan ve ne yazık ki ülkemizdeki ölüm oranının yüzde 10'unu oluşturan sağlık personelleri, fiziksel ve zihinsel yorgunluk, zor triyaj kararları, hasta ve meslektaşlarını kaybetmenin acısı ve enfeksiyon riski ile karşı karşıyadır.

Türk Dişhekimleri Birliği olarak da yakın zamanda Covid-19 nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa Oral’ı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Sağlık çalışanları, kişisel güvenlik endişelerinin yanı sıra, enfeksiyonu ailelerine geçirme konusunda da endişelidir. Hükümetlerin sağlık emekçilerini sadece konuşlandırılacak piyonlar olarak değil, insan olarak görmeleri hayati önem taşımaktadır. Sağlık çalışanlarının her ortamda her türlü güvenliği sağlanmalıdır.

7 Nisan günü Meclis’te yapılan oylamada "Sağlıkta Şiddet Yasası"nın gündeme alınmasını reddeden milletvekillerini kınıyoruz. Herkes evinde otururken cephede 24 saat savaşan sağlık çalışanlarını koruyacak ve motive edecek olan bu yasanın gündeme alınmama gerekçelerini öğrenmek istiyoruz.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen biz sağlık çalışanları; her zaman, eğitimini en iyi şekilde almış olduğumuz bu kutsal görevi ifa etmeye, şartlar ne olursa olsun, nefesimiz yettiğince yeminimize bağlı kalarak halkımızın sağlığını korumak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.

"Alkış Korumaz, Yasa Korur!"

Türk Dişhekimleri Birliği

#AlkısKorumazYasaKorur
#SağlıktaŞiddetYasasıÇıksın

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam