1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 6 Şubat Depremi Ve Yapilan Çalişmalar
6 ŞUBAT DEPREMİ VE YAPILAN ÇALIŞMALAR

6 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 04.17’de ve saat 13.24’de 7.7 ve 7.6 büyüklüklerinde peş peşe yaşanan ‘Yüzyılın Deprem Felaketi’; geniş bir coğrafyada toplam nüfusu 13.421.699 olan 11 ilimizi (Kahramanmaraş, Hatay, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis ve Şanlıurfa) etkilemesi ve 350.000 km2 büyüklüğündeki bir alanda yarattığı yıkımın büyüklüğü, doğal olarak hepimizin duygusal olarak dağılmasına, tarifi imkansız acıya, paniğe, korku ve kaygıya kapılmasına yol açtı.

Ülkemizi yasa boğan ve resmi rakamlara göre 50.783 yurttaşımızın hayatını kaybetmesine, 107.204 kişinin yaralanmasına neden olan bu felaketin ağır insani ve ekonomik acı bilançosu, uzun süre hafızalarımızdan ve yüreklerimizden silinmeyecek.

Türk Dişhekimleri Birliği olarak ilk andan itibaren sahip olduğumuz tüm imkânlarla depremden zarar gören Odalarımızın, meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın yanında olduk. Dişhekimleri Odalarımız ile birlikte tek yürek tek vücut olarak duyarlılıkla mesleki dayanışma içinde hareket ettik, bundan sonrada devam edeceğiz.

Felaket sonrası Birliğimizin bölgede yaptığı çalışmalardan derlenen ‘6 Şubat Depremi ve Yapılan Çalışmalar’(*) isimli kitaba aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Türk Dişhekimleri Birliği

6 Şubat 2023 Depremi (6 Şubat-17 Mayıs 2023 Dönemi Yapılan Çalışmalar)

(*) Bölgede devam eden çalışmalara ilişkin belli periyodlarda güncellenecektir

Paylaş

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam