1. Ana Sayfa
  2. Duyurular
  3. Asilsiz Haberlere İlişkin Açiklama
ASILSIZ HABERLERE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Bazı gazetelerde ve dijital ortamda yayımlanan ve kaynağı belli olmayan, dişhekimlerinin 1 Eylül tarihinde çalışmaya başlayacağına dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bilim Kurulunun bu yönde bir kararı olmamakla birlikte diş kliniklerinin kapanması da söz konusu olmamıştır.

Pandemi sürecinin en başında, Covid-19 önlemlerini alan ilk meslek grubu dishekimleridir. Bu bağlamda acil diş hekimliği hizmetleri dışındaki tedavileri ertelememiz Türk Dişhekimleri Birliği ve Odalarımız tarafından tavsiye edilmiş, ardından Bilim Kurulu da aynı yönde görüş bildirmiştir.

Mesleki eğitimimiz gereği viral ve bakteriyel riskler ile ilgili bilgi birikimimiz ve deneyimimiz en üst düzeydedir.

Öğrencilik döneminden itibaren çalışma ortamlarımızda "her hasta enfektedir" anlayışı ile tüm dezenfeksiyon ve sterilizasyon koşulları eksiksiz sağlanır.

Dişhekimleri, hem kendilerini hem hastalarını, hem de yardımcı personeli her türlü enfeksiyon riskinden korumak için salgın sürecinde ve sonrasında uygulanacak ilave dental prosedürler hususunda da son derece titiz davranmaktadırlar.

Meslektaşlarımızı ve hastalarımızı tedirgin eden, acil tedavilerin ötelenmesine ve hayati tehlikelerin ortaya çıkmasına neden olabilecek, kaynağı belirsiz haberlere itibar edilmemeli, doğru bilginin adresinin yine hekimler olduğu unutulmamalıdır.

Paylaş

Diğer Duyurular
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam