1. Ana Sayfa
  2. Duyurular
  3. Aidat Borcu Yapilandirma Başvuru Ve Ödeme Süresi Uzatildi
AİDAT BORCU YAPILANDIRMA BAŞVURU VE ÖDEME SÜRESİ UZATILDI

26 Mayıs 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla 7440 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması için öngörülen son başvuru süresi 30 Haziran 2023 (Kurban Bayramı tatili nedeniyle 3 Temmuz 2023) ve ilk taksit ödeme süresi de 31 Temmuz 2023 tarihine uzatıldı. 

Yapılandırma; 31.12.2022 tarihi (Bu tarih dâhil) ödenmesi gerektiği halde 12.03.2023 tarihine kadar ödenmemiş olan aidat borçlarını kapsamaktadır. 

İlk taksit ödeme süresi ise 30 Haziran 2023’ten 31 Temmuz 2023 tarihine uzatıldı.

31 Temmuz 2023 tarihinde yapılandırmanın 1. ve 2. taksitlerinin birlikte ödenmesi gerekmektedir.

Ödenmesi gereken tutarların belirtilen şekilde ödenmemesi halinde, ödenmemiş alacak asılları ile bunlara ilişkin faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacaklar ilgili mevzuat hükümlerine göre tahsil edilir.

Ayrıca, bu yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve kanun yollarına başvurmamaları da şarttır. Yapılandırmadan yararlanan dişhekimleriyle ilgili, bu alacaklar için açılmış dava veya icra takipleri, borçluların mahkeme ve icra masrafları ile vekâlet ücretini ilk taksit tutarı ile birlikte ödemeleri şartıyla, sonlandırılır.

Yapılandırmadan yararlanmak isteyen meslektaşlarımızın aşağıdaki linkten başvuru formunu doldurup ıslak imzalı olarak Odamıza ulaştırması gerekmektedir.

Peşin ödeme dilekçe örneğine ulaşmak için tıklayınız.

Taksitli ödeme dilekçe örneğine ulaşmak için tıklayınız.

Banka bilgilerine ulaşmak - online ödeme yapmak için tıklayınız.

Güncel borç durumunuzu öğrenmek için Odamız ile iletişime geçiniz. 0312 435 90 16 / 10

Paylaş

Diğer Duyurular
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam