1. Ana Sayfa
  2. Duyurular
  3. Ado 19. Çalişma Dönemi Ara Raporu Sunumuna Davet
ADO 19. ÇALIŞMA DÖNEMİ ARA RAPORU SUNUMUNA DAVET

19. Çalışma Dönemi Ara Raporu sunumu 8 Haziran 2023 Perşembe günü saat 19.oo’da Limak Ambassadore Otel’de yapılacaktır.

Tüm üyelerimizi davet ediyoruz.

NOT: Katılmak isteyen meslektaşlarımızın  katılım durumunu 7 Haziran 2023 Çarşamba günü saat : 17.00'ye kadar bildirmesini önemle rica ederiz.

BAŞKANIMIZDAN MESAJ

Değerli Meslektaşlarım;

Ankara Dişhekimleri Odası olarak görevi teslim aldığımız 24 Nisan 2022 tarihinden itibaren 1 yılı aşkın süreyi tamamladık. Kanundan aldığımız yetkiyle meslektaşlarımızın ve mesleğimizin genel menfaatlerini öncelerken diğer yandan toplum sağlığı üzerine görevlerimizin farkında olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çalışmalarımızdaki gücü siz değerli meslektaşlarımızdan alıyoruz. Odamız ve bizlere şu ana kadar katkı sağlayan ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Sevgili Arkadaşlarım ;

2003 yılından beri  “Sağlıkta Dönüşüm Politikası” adıyla yürütülen politikalar toplum sağlığının iyileşmesine katkı sağlamadığı gibi meslektaşlarımız açısından da çalışma koşulları ve  özlük hakları bakımından da bir iyileşme söz konusu değildir. Sağlık çalışanlarının saygınlığını ve mesleki itibarînı ortadan kaldırmıştır.  İnsan gücü ve ihtiyaç planlaması yapılmadan, eğitim kalitesini hiçe sayarak, yeni dişhekimliği fakültesi açmanın ve öğrenci kontenjan sayılarını arttırmanın, mesleğimizi değersizleştirme çabası olduğunu ve dişhekimlerini ucuz iş gücü haline getirmeyi amaçladığını, her mecrada dile getirmeye devam edeceğiz.

Sağlık alanındaki bunca olumsuzluklara rağmen bizler, toplumun ve bireylerin ağız diş sağlığının iyileştirilmesini ve nitelikli dişhekimliği hizmetinin sunulmasını amaç edinmiş ve bu politikalar çerçevesinde çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek isterim.

Anayasa’nın 135. maddesi ile kamu kurumu niteliğinde kurulmuş meslek birliklerinin ve odalarının görevlerini yerine getirebilmesi için kamusal yetkilerinin korunması zorunludur ve bu zorunluluk demokrasinin güvencesidir. Bu bakış açısıyla laik, demokratik, hukukun üstünlüğü, eşitlikçi ve özgürlükçü bir anlayışla çalışmaya ve politikalar üretmeye devam edeceğiz.

Ankara Dişhekimleri Odası yönetiminin bir yıllık çalışmasını idari ve hukuki faaliyet raporu olarak siz değerli meslektaşlarımızla paylaşıyor, desteğinizle daha güzel günlerde buluşmayı diliyorum.

Ankara Dişhekimleri Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Serkan ER

ADO 19. Çalışma Dönemi Ara Raporuna ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş

Diğer Duyurular
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam