1. Ana Sayfa
  2. Ado'dan Size Özel
  3. Basin Açiklamalari
  4. Berkin'ler Yitmesin!
2014-03-12
BERKİN'LER YİTMESİN!

Sevgili Meslektaşlarımız;

Yaşam tarzlarına ve yaşam alanlarına yapılan müdahaleleri onaylamadıklarını, demokratik sınırlar içinde kendi yaşamlarına sahip çıkacaklarını ortaya koymaya çalışan gençler bu ülkenin güvenlik güçlerine terörist olarak algılatıldı. Devlet terör uyguladı. Genç canlar gitti ve buna dün bir de Berkin eklendi.

Dün gün boyu Berkin’in büyük acısına rağmen polis tüm yurtta yastaki halkın üzerine yine saldırdı. Son bilgilere göre dört ağır yaralı vatandaşımız ve yanı sıra onlarca yaralı var.

Demokratik sınırları çoktan aşmış, şuurunu kaybetmiş kişiler de artık Türkiye’nin geleceğinden ellerini çekmelidirler. Kendi güçlerini sürdürmek ve mutlak egemen milletin yerine, egemen bireyler yaratmak için hukuk, din, eğitim, spor ve sağlık alanında üretilen keyfi düzenlemeler ile çekinmeden kullanılıyor.

Bu sürdürülemez “kaos” umarız ki yakında “düzen”le boğulacaktır. Bu düzen Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu demokratik, laik, hukuk devleti anlayışıdır. Bu anlayış, vatandaşlarının demokratik haklarını kısıtlamayan aksine destekleyen bir yapı şeklinde, çağımız demokrasilerinin vazgeçilmez bir unsuru olarak yol kat etmiştir.

Bugün yastayız çok söze yer yok.

Türkiye, gençlerini artık doğuda etnik terörle, batıda devlet terörü ile kaybetmesin.

Berkin’ler yitmesin.

Ankara Dişhekimleri Odası
Yönetim Kurulu

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et