HABERLER
TERÖR OLAYLARI HAKKINDA
21/03/2016

21 Mart Nevruz Bayramı günü, baharın güleç yüzünü iyice gösterdiği günler olacakken yine kabus dolu günler yaşıyoruz.

Bu defa terörün hedefi İstanbul, 4 can daha kaybedildi. İnsanlığa başsağlığı, sevenlerine sabırlar diliyor ve terörü lanetliyoruz.

Önce PKK kaynaklı bir terör saldırısı Ankara’da ve sonra IŞİD kaynaklı bir saldırı daha İstanbul’da. Suriye’de birbirinin düşmanı olan iki grup Türkiye’de ardışık saldırılar gerçekleştiriyor, masum insanlar ölüyor.

İstihbarat bilgileri havada, sosyal medyada, fısıltılar arasında uçuşuyor, bazı yabancı kaynaklar kendi vatandaşlarını uyarıyor ama bombalar hala patlıyor, ölümler devam ediyor.

Bu acılar yaşanırken kimi vicdansızların bugünkü koşullarda bile konuşmalarında anayasa değişikliği ve başkanlık söylemi öne çıkıyor.

Artık sorumluların cezalandırılması, terörün durdurulması için yetkililer siyasi emellerinin yönlendirmesi ile değil eğer birazcık kaldıysa vicdanlarının rehberliğiyle çözümler üretmelidirler.

Tekrar belirtiyoruz ki teröristlerden insaf dilenemeyeceğimize göre “devlet” ciddiyetini ortaya koyan önlem ve çözüm yollarının bir an önce “hükümet” tarafından yerine getirilmesini ve bu acıların son bulmasını istiyoruz.

Diğer Haberler