HABERLER
BARIŞ MİTİNGİNDE YİTİRDİĞİMİZ CANLARI SAKARYA MEYDANI'NDA ANDIK
13/10/2015

10 Ekim'de gerçekleştirilecek olan Barış Mitingine yapılan kanlı saldırının ardından yitirilen canlar için TTB, DİSK, KESK ve TMMOB’nin çağrısıyla 13 Ekim 2015 Salı günü yüzlerce kişi Sakarya Meydanı’nda biraraya geldi. Eyleme, Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız A.R. İlker Cebeci, Genel Sekreterimiz Neslihan Sevim, Disiplin Kurulu Üyemiz Sibel Kepez Ülkü, TDB geçmiş dönem Yüksek Disiplin Kurulu Üyemiz Kemal Taş ve üyelerimiz katıldı.

Ellerinde yitirilen yurttaşların fotoğraflarının olduğu dövizleri ve adlarının yazılı olduğu balonları taşıyan yüzlerce kişi oturma eylemine başladı.

Sık sık “Savaşa inat barış hemen şimdi”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları atan acılı kalabalık tek tek isimleri okunan kayıplar için “Aramızda” diye haykırdı.

Yüzlerce kişinin kayıplarımızın isimlerinin yazılı olduğu balonları gökyüzüne bırakmasıyla duygu dolu anlar yaşandı.

Örgüt temsilcileri kısa birer konuşma yaparak savaşa karşı barışı savunacaklarını yineleyerek “Öfkeliyiz, unutmayacağız, affetmeyeceğiz” dediler ve faşizme karşı birlik mesajı verdiler. Bir saat süren oturma eyleminin ardından anma etkinliği sona erdi.

Diğer Haberler