HABERLER
AYDIN DİŞHEKİMLERİ ODAMIZ İLE SAĞLIK BAKANLIĞINDAYDIK
25/12/2014

Sağlık Bakanlığı’nın Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmelik’te yapmayı planladığı değişikliklere tepki göstermek amacıyla Dişhekimleri Odalarının yürüyüşlerinden bir diğeri 25.12.2014 Perşembe günü (bugün) Aydın Dişhekimleri Odası tarafından gerçekleştirilmiştir.

Aydın Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Odalarımızın üyeleri ve TDB Yönetim Kurulunca da desteklenen yürüyüş sonrasında Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapılmıştır. Aydın Dişhekimleri Odası’nca Sağlık Bakanı’ndan talep edilmiş olan görüşme için Bakanlığa gidilmiştir.

Sağlık Bakanı’nın makamında olmaması nedeniyle Bakan’ın Özel Kalem Müdürü Sayın Tarkan Alpay tarafından Aydın Dişhekimleri Odası Başkan Vekili Sayın Yeşim Odabaşı, Yönetim Kurulu üyesi Sayın Batuhan Değirmenci, TDB MYK Üyesi Sayın Serhat Özsoy, TDB İdari Müdürü Sayın Orhan Çimen ve Oda Başkanımız Sayın A.R. İlker Cebeci’den oluşan bir heyet görüşmeye kabul edilmiştir. Görüşmede Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmelik’te yapılacak olan değişiklik ile ilgili çekincelere ve yayını sonrasında yaşanacak sorunlara değinilmiştir.

Sağlık Bakanlığı’na yürüyüşlerimiz 26.12.2014 tarihinde (yarın) Hatay Dişhekimleri Odamızın Ankara’ya ziyareti ve sonrasında yapılacak basın açıklaması ile devam edecektir. Yürüyüşümüze destek vermek amacıyla 26.12.2014 cuma günü saat 11:00’de TDB önünde (Ziya Gökalp Cad. No:37/14 Kızılay - ANKARA) görüşmek dileğiyle, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Sağlıkla kalın,

Neslihan SEVİM

Ankara Dişhekimleri Odası
Genel Sekreteri

Diğer Haberler