HABERLER
ADANA DİŞHEKİMLERİ ODAMIZ DA SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAYDI
23/12/2014

Sağlık Bakanlığı’nın Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmelik’te yapmayı planladığı değişikliklere tepki göstermek amacıyla Dişhekimleri Odalarının yürüyüşlerinden ikincisi 23.12.2014 Salı günü Adana Dişhekimleri Odası tarafından gerçekleştirilmiştir.

Odamız üyeleri ve TDB Yönetim Kurulunca da desteklenen yürüyüş ve ardından Sağlık Bakanlığı önünde yapılan basın açıklamasının ardından Sağlık Bakanı’ndan talep edilmiş olan görüşmenin sonucu hakkında bilgi alınması için Adana Dişhekimleri Odası’nca Bakanlığa gidilmiştir.

Sağlık Bakanı’nın yurtdışında olduğunun iletilmesi, Müsteşar’ın da yerinde bulunmaması nedeniyle Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ömer Faruk Erbay’ın 4 kişiyi kabul edeceği bilgisi alınmıştır. Bu bilgi sonrasında Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Sayın Hasan Yaman, Adana Dişhekimleri Odası Genel Sekreteri Sayın Fatih Güler, TDB MYK üyesi Sayın Serdar Ak, 21.Dönem Milletvekili Sayın Metanet Çulhaoğlu ve TDB İdari Müdürü Sayın Orhan Çimen görüşmeye katılmıştır. Genel tıp ile dişhekimliğinin aynı görülmemesi gerektiği, kaliteli dişhekimliği hizmetinin, muayenehane, müşterek muayenehane ya da polikliniklerden alınmasının daha doğru olacağı gibi konulara değinilen ve ilgili Yönetmeliğin bunlar üzerine kurgulanmasının doğru olduğunu vurgulayan görüşme karşılıklı iyi niyet temennileri ile son bulmuştur.

Sağlık Bakanlığı’na yürüyüşlerimiz, 25.12.2014 tarihinde Aydın Dişhekimleri Odamızın Ankara’ya ziyareti ve yapılacak basın açıklaması ile devam edecektir. Aydın Dişhekimleri Odası’nın yürüyüşüne destek vermek amacıyla 25.12.2014 tarihinde saat 13:00’de TDB önünde (Ziya Gökalp Cad. No:37/14 Kızılay - ANKARA) görüşmek dileğiyle,çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Sağlıkla kalın,

Neslihan SEVİM

Ankara Dişhekimleri Odası
Genel Sekreteri

Diğer Haberler