1. Ana Sayfa
 2. Odamiz
 3. Organlar
 4. Tdb Delegeleri
 • Prof. Dr. Murat AKKAYA
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1956 yılında İstanbul'da doğdu. 1981 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. AÜDHF Periodontoloji Anabilim Dalı'nda 1985 yılında Doktor, 1987'de Doçent ve 1994'te Profesör unvanlarını aldı. AÜDHF Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başkanı, Senatörü ve Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanıdır. Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanlığı ve Ankara Dişhekimleri Odası Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. TC Sağlık Bakanlığı Merkezi Etik Kurulu ve Tanı ve Tedavi Protokolleri Etik Kurulu üyelikleri yaptı. TC Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyesidir. Ulusal ve uluslararası çeşitli mesleki derneklerin üyesidir. Sağlık Bakanlığı ve TDB'nin bir çok komisyonunda görev almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Prof. Dr. Atilla Stephan ATAÇ
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1960 yılında Fransa'da doğdu. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı'nda 1996 yılından bu yana Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Türk Pedodonti Derneği, Türk Pedodonti Derneği Ankara Şubesi Başkanı, Türk Dişhekimleri Birliği Ankara Delegesi görevlerinde bulunmuştur. Dr. Ataç çocuklarda periodontal hastalıklar, prefabrike kron uygulamaları, çocuk, ergen ve genç erişkinlerde estetik restoratif tedaviler ve dental travmatoloji konularında klinik ve laboratuvar çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Dişhekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir.
 • Dr. Dişhekimi Serdar SÜTCÜ
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1960 tarihinde Eskişehir'de doğdu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. 1988 yılında periodontoloji doktora eğitimini tamamladı. Aynı fakültede 3.5 yıl Yardımcı Doçent olarak çalıştıktan sonra ayrıldı. 2006-2008, 2008-2010 ve 2010-2012 yılları arasında Ankara Dişhekimleri Odası Başkanvekilliği, TDB Basın Yayın ve Kamuda Çalışanların Özlük Hakları Komisyonlarında görev yaptı. 2012-2015 yılları arasında TDB Genel Başkanvekili olarak görev yaptı. 2016 yılında kamudaki görevinden emekli oldu, Türk Dişhekimleri Birliği 16. Dönem Merkez Denetleme Kurulu Başkanı’dır. Mesleğini serbest olarak sürdürmektedir.
 • Dişhekimi Murat ÇAĞLAR
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1969 yılında Ankara'da doğdu. 1996 Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. 1998'de Bitlis Devlet Hastanesi'nde başladığı kamu görevine halen Gölbaşı ADSM'nde devam etmektedir. Türk Dişhekimleri Birliği ve Ankara Dişhekimleri Odası'nın çeşitli komisyonlarında görev almıştır. 14. ve 15. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Türk Dişhekimleri Birliği Kamu Çalışanları Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Türk Dişhekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Prof. Dr. Bülent Cumhur ULUDAĞ
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1961 yılında Malatya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden 1983 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Protez Anabilim Dalı'nda doktora çalışmasını tamamlayarak, 1988 yılında doktor unvanı, 1991'de yrd. doçent, 1993'te doçent olmuş ve 1998'de profesör olmuştur. TDB, Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği, International Association of Dental Research üyesidir. International Journal of Oral Maxilofacial Implants, Journal of Biomechanics, Annals of Biomedical Engineering, Journal of Prosthodontics gibi dergilere hakemlik yapmıştır. Türkiye Klinikleri Dişhekimliği Bilimleri Dergisinde protez bölüm editörüdür. 16. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. TDB 24. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi Bilimsel Komite Başkanıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Dişhekimi Adnan UZLUER
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1961 yılında Adana'da doğdu. 1986 yılında Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. 1987- 1989 tarihleri arasında Bitlis Devlet Hastanesi'nde, 1989-1992 tarihleri arasında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi'nde, 1992-2011 tarihleri arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Polikliniği'nde çalışmış ve 2011'de emekli olmuştur. 2011 Genel Seçimleri CHP Ankara 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Adnan Uzluer, 1992-1994 yılları arasında ADO Genel Sekreteri, 2012-2014 yılları arasında Denetleme Kurulu Başkanı, 2014-2016 yılları arasında Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev almıştır. 16. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Denetleme Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Serbest Dişhekimi olarak çalışmaktadır. TDB 24. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi Meslek Sorunları Sempozyumu Ankara sorumlusudur. Evli ve bir çocuk babasıdır.
 • Dişhekimi Tevfik Murat KARAER
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1960 yılında Ankara doğdu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun olan Tevfik Murat Karaer, Ankara Hastanesi ve 75. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde uzun yıllar hekim ve yönetici olarak çalışmıştır. Halen kendi özel kliniğinde hizmet vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Ünal AKDOĞAN
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1966 yılında Antakya’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Antakya'da tamamladı. 1988 Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi mezunudur. 16. Ankara Dişhekimleri Odası Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Kendi muayenehanesinde mesleğini sürdürmektedir. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.
 • Dişhekimi Serkan ER
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1977 yılında Ankara'da doğdu. 2000 yılı Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. 2005-2008 yılları arasında Ankara Üniversitesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2002 yılından bu yana kendi kliniğinde çalışmaktadır. 14. ve 15. Dönem Yönetim Kurulu üyelikleri ve 16. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmüştür. TDB 24. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi Sergi Komitesi Başkanıdır.
 • Dişhekimi Sibel DANIŞMAN UZBİLEK
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1974 yılında Nazilli'de doğdu. Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden 1997 yılında mezun olmuştur. 4 yıl özel bir klinikte çalışan Uzbilek, 2001 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na geçmiş, halen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda Birim Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. 13. Dönem ADO Sosyal Komisyonu Üyesi, Soruşturmacı Üyesi , 14. Dönem ADO Disiplin Kurulu Raportörü ve 16. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. TDB 24. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi Basım-Yayın Komitesi Başkanıdır. Evli ve iki çocuk annesidir.
 • Dişhekimi Dağhan ERBAZ
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1971 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden 1998 yılında mezun oldu. Ankara Dişhekimleri Odası'nın çeşitli komisyonlarında görev aldı. 13. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı. 14. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Disiplin Kurulu Başkanlığı yaptı. 15. Dönem Türk Dişhekimliği Birliği delegesi oldu. 16. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Sağlık Bakanlığı Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde çalışmaktadır. TDB 24. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi Teknik Komite Başkanıdır. Evli ve bir çocuk babasıdır.
 • Dişhekimi Burak YANDIMATA
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi
  1971 yılında Ankara'da doğdu. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden mezun oldu. 1998'den beri Ankara'da serbest olarak muayenehanesinde çalışmaktadır. Ankara Dişhekimleri Odası 14. ve 15. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Türk Dişhekimleri Birliği'nin ve Ankara Dişhekimleri Odası'nın değişik komisyonlarında görev almıştır. 16. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası TDB Delegesi yapmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et